Witam wszystkich, którzy tu zajrzeli :- Lubię nosić biżuterię i odkryłam, że taką samą przyjemność jak noszenie sprawia mi jej wykonywanie. Zawsze podobały mi się patchworki,zaczęłam zbierać skrawki, chomikowac różne skazane na głębię szafy ubrania i pewnego dnia uszyłam pierwszy kilim. Zaletą patchworka jest to, że jest niepowtarzalny. Nazbierało mi się przy okazji dużo kawałków, które postanowiłam przetworzyć i tak zaczęły powstawać szmatkowe koszyki. Co będzie następne ?- jeszcze nie wiem. Jeżeli coś Wam się spodoba piszcie na adres gazetowy , lub zagadajcie GG 9024990. Serdecznie zapraszam :-
środa, 25 marca 2009
"Ptaszki w stadku"
Złapane, w krótkiej chwili między śnieżycami :-)).


13:53, koraliki-i-druciki , takie tam różności
Link Komentarze (4) »
"Zima się nie poddaje, ale..."
Za oknem okropnie dość, na przemian:wieje, śnieży i czasami tylko słonko się pokaże, ale coś tam zielonego nieśmiało zaczyna wyglądać. Srebro oxydowane, serpentynit i chyba jakiś jaspis :-)). Ołć, i oczywiście lawa jak słusznie Kasia zauważyła hihi.
13:37, koraliki-i-druciki , naszyjniki i kolczyki
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 23 marca 2009
"Nowa Galeria"
Działa już nowa Galeria Brocante
http://brocante.pl/można tam kupić moje ptaszki :-))

http://robotki-z-myszka.brocante.pl/
21:58, koraliki-i-druciki , takie tam różności
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 marca 2009
"Ptaszek z domkiem'
Dostałam linki do naprawdę pięknych szmatkowych cudeniek. Aż mi się chwilowo odechciało szyć :-((. Ale co tam, podobno ćwiczenie czyni mistrza, więc zakładam, że jeszcze dużo przede mną. Z założenia to wieszadło ma wisieć na drzwiach, ale........możliwości jest wiele :-)).


17:29, koraliki-i-druciki , takie tam różności
Link Komentarze (3) »
niedziela, 15 marca 2009
"Ptaszki fruwają"
Jeden poleciał już do Bożenki, a dwa pofruną do Patrycji :-))i jeszcze jeden w kratkę :-))


21:46, koraliki-i-druciki , takie tam różności
Link Komentarze (4) »
"Ptaszki w gniazdku :-))"
Zielone albo bardziej może oliwkowe dla "Zielonej" czyli Kasi:-))teraz bardziej rustykalnie czyli w kratkę :-))
21:41, koraliki-i-druciki , takie tam różności
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 09 marca 2009
Ptaszki terapeutyczne :-))"
Uszyłam pierwszego ptaszka i mnie , że tak powiem wzięło :-). Szycie ptaszków okazało się znakomitą terapią. Ostatnio spotykały mnie mało przyjemne rzeczy, łącznie z tym, że jestem teraz osobą bezrobotną. Nikogo chyba nie zdziwi , że różne chandry mnie dopadały i trudno mi się było zmobilizować do jakiejś bardziej konkretnej robótki. Ptaszki nie wymagają wielkich umiejętności szyciowych, czego nie mogę powiedzieć o narysowaniu najprostszego szablonu hihi, co zresztą widać, bo każdy jest inny i jak na razie żaden nie jest taki jakbym go chciała widzieć, ale mam nadzieję , że wreszcie za którymś razem mi się uda. Poza tym zawsze mogę sobie powiedzieć, że taka ich uroda. Nawiasem mówiąc ptaszek z poprzedniego wpisu zakończył swój krótki żywot tragicznie hihi. Bardzo spodobał się mojej najmłodszej kotce, która ciemną nocą dokonała kradzieży i usiłowała dowód zbrodni ukryć w różnych miejscach, co niestety nie poprawiło mu wyglądu hihi. Wynika z tego, że następne sama muszę ukryć, żeby zachować je przy życiu :-)).
14:25, koraliki-i-druciki , takie tam różności
Link Komentarze (9) »
sobota, 07 marca 2009
"Ptaszek, tak jakby :-))"
Pozazdrościłam ptaszków Magodzie i też postanowiłam sobie uszyć. Oczywiście najpierw musiałam narysować formę ptaszka i jak zwykle moje zdolności do rysowania pozostawiają wiele do życzenia hihi, jakiś chudzieńki mi wyszedł, ale postaram się następnego lepiej narysować, bo Wielkanoc się zbliża i ptaszki będą jak znalazł jako ozdoba mojego świecznika nad stołem.Materiał na razie próbny, więc taki sobie, ale dopóki nie będę zadowolona z kształtu ptaszka to szkoda mi lnianych kawałków. Piękne ptaszki można zobaczyć na PatchworkPottery


21:48, koraliki-i-druciki , takie tam różności
Link Komentarze (2) »
"Guziki raz jeszcze"
Granaty, fluoryt, srebro, muszelkowe guziki. Gdzieś tam na blogu są inne guzikowe. Jakoś ostatnio nie trafiam na jasne guziki z muszelek, ale znalazłam jeszcze kilka ciemnych i taki  mi się zrobił naszyjnik :-)).


21:40, koraliki-i-druciki , korale
Link Komentarze (2) »
piątek, 06 marca 2009
"Tęsknota za letnim niebem :-)"
"Turkus", srebro. Specjalnie dla Pani Ani, oczywiście jak się spodobają. Długie :-)).


11:17, koraliki-i-druciki , kolczyki
Link Komentarze (3) »
czwartek, 05 marca 2009
"Sznurki marcowe"
Sznurki z drewienkami i szklanymi koralikami. Bigle w kolczykach srebrne. Zapięcie w brązowych koralach metalowe. Kolory "trochę" mi nie wyszły, ale to żadna nowość w moim przypadku niestety. Może jutro lepiej mi się uda przy dziennym świetle, a na razie: 1- brązowe ze zgniłą zielenią; 2- czarny, niebieski i mniej więcej biskupi fiolet; 3- różne odcienie brązu.


17:53, koraliki-i-druciki , naszyjniki i kolczyki
Link Komentarze (1) »
niedziela, 01 marca 2009
"Zmienność"
Koralowiec, lawa, rzemyk, linka, srebro i niestety ostatni już wielki ślimak ze srebra.Zrobiłam kiedyś korale czerwono-czarne, ale już się "nosicielce" znudziły i wróciły do mnie celem zyskania nowego wyglądu. Należały się nieco, bo nie bardzo wiedziałam, co z nich zrobić, ale w końcu zobaczyłam w internecie te "placki" z koralowca i dalej już poszło :-)). Mam nadzieje , że właścicielka będzie zadowolona.


11:43, koraliki-i-druciki , korale
Link Komentarze (2) »
"Orchidea"
Srebro i granaty. Nadal wprawiam się w oxydowaniu :-)). Wykorzystałam część starego wisiorka (to te listki), który sam w sobie nie był nawet ładny. W kazdym razie teraz o wiele bardziej mi się podoba :-)).

dorobiłam jeszcze kolczyki :-), łańcuszki z dwóch stron zakończone kulką granatu i przewleczone przez kółko


11:35, koraliki-i-druciki , naszyjniki i kolczyki
Link Komentarze (1) »
"Tulipany"
Srebro, granaty, jadeit, rzemyk. Od dawna te dwa koraliki  leżały sobie bez przydziału, ale przy okazji robienia innego naszyjnika został mi kawałek rzemyka i tak mnie natchnęło. Drobiazg taki, ale na człowieku całkiem ładnie wygląda :-)).


11:27, koraliki-i-druciki , korale
Link Dodaj komentarz »