Witam wszystkich, którzy tu zajrzeli :- Lubię nosić biżuterię i odkryłam, że taką samą przyjemność jak noszenie sprawia mi jej wykonywanie. Zawsze podobały mi się patchworki,zaczęłam zbierać skrawki, chomikowac różne skazane na głębię szafy ubrania i pewnego dnia uszyłam pierwszy kilim. Zaletą patchworka jest to, że jest niepowtarzalny. Nazbierało mi się przy okazji dużo kawałków, które postanowiłam przetworzyć i tak zaczęły powstawać szmatkowe koszyki. Co będzie następne ?- jeszcze nie wiem. Jeżeli coś Wam się spodoba piszcie na adres gazetowy , lub zagadajcie GG 9024990. Serdecznie zapraszam :-
wtorek, 24 listopada 2009
"Violettowo"
Drobne kulki ametystu, granat, oxydowane srebro. Jako tło lewa strona błyszczącego materiału ;-)).


15:18, koraliki-i-druciki , korale
Link Komentarze (9) »
"Kalejdoskop"
Różniste malutkie kamyczki - turmalin, granat, peridot, cytryn...., srebro oxydowane. Kolczyki i dwa naszyjniki, długi i krótki. Niezbyt mi wyszło to zdjęcie, ale trudno :-((.
15:11, koraliki-i-druciki , naszyjniki i kolczyki
Link Komentarze (2) »
"bez zapięcia na razie - do obejrzenia dla Robercika :-))"
Dwie wersje. Jedna długa z koralowca, blackstone, muszli szarej, drewna. Druga krótka z koralowca, karneolu, muszli szarej, drewna.
14:54, koraliki-i-druciki , korale
Link Komentarze (2) »
"Bum i już" ;-)
Duża, około 3 cm średnicy kula z brązowej lawy, rzemyk, srebro.


14:48, koraliki-i-druciki , korale
Link Komentarze (2) »
" Oliwkowe walce"
Srebro, lawa rekonstrukcja, cokolwiek to znaczy. Tak pisało na metce. W kilku kolorach było coś takiego na Targach minerałów w Krakowie.
Z przyczyn oczywistych musialam wybrac jeden i zdecydowałam się na oliwkowy.  Jest ciut bardziej szarawy niż na zdjęciu. Mam jeszcze w innym kształcie, ale póki co czekają.


14:42, koraliki-i-druciki , kolczyki
Link Komentarze (2) »
"Szemrzące" :-))
Nazwa akurat dobra do wymówienia dla cudzoziemca ;-). W każdym razie wydaja przy noszeniu bardzo przyjemny dźwięk. Granaty i srebro.


14:31, koraliki-i-druciki , kolczyki
Link Dodaj komentarz »
"Natura"
Bryłki z lekka obłupanego chalcedonu, turmalin, srebro. Dosyć ciężkie.


14:28, koraliki-i-druciki , kolczyki
Link Dodaj komentarz »
"Indianka"
Naszyjnik trochę etno i jakoś mi się skojarzył indiańsko ;-). Srebro,surowy turkus, muszla szara, tygrysie oko szlifowane i surowe, granat. Długi jest. O jednym koralu z tygrysiego oka mogę powiedzieć jak Prosiaczek o baloniku -"pękłem go". Najpierw się nieco zmartwiłam, ale nie ma tego złego... wykorzystałam go do zrobienia kolczyków. Nadal uczę się robić zdjęcia i aktualnie wypróbowuję różne tła. Tym razem będzie "elegancko" hi hi.
14:20, koraliki-i-druciki , naszyjniki i kolczyki
Link Dodaj komentarz »
"Złota jesień" dla Pani Tereski
Korale z dużych kul brązowej lawy, kostek drewna egzotycznego, bursztynu i srebra.
13:54, koraliki-i-druciki , korale
Link Komentarze (1) »