Witam wszystkich, którzy tu zajrzeli :- Lubię nosić biżuterię i odkryłam, że taką samą przyjemność jak noszenie sprawia mi jej wykonywanie. Zawsze podobały mi się patchworki,zaczęłam zbierać skrawki, chomikowac różne skazane na głębię szafy ubrania i pewnego dnia uszyłam pierwszy kilim. Zaletą patchworka jest to, że jest niepowtarzalny. Nazbierało mi się przy okazji dużo kawałków, które postanowiłam przetworzyć i tak zaczęły powstawać szmatkowe koszyki. Co będzie następne ?- jeszcze nie wiem. Jeżeli coś Wam się spodoba piszcie na adres gazetowy , lub zagadajcie GG 9024990. Serdecznie zapraszam :-
wtorek, 24 lutego 2009
"W stronę wschodu"
Srebro i granaty. To moje pierwsze całkowicie samodzielnie wykonane oxydowanie :-)). Te duże srebrne elementy to kolejne "zdobycze" złomowe. Zaprzyjaźniony jubiler znowu miał dzień litości nad lekko stukniętymi osobami i pozwolił pogrzebać w worku ze złomem, a nawet użyczył nieco oxydy. Efekt na zdjęciu. Długie czyli ulubione kolczyki i bransoletka. Wygrzebałam sobie jeszcze  malutki pierścionek z koralem. Oczywiście popsuty :-((. Najpierw usłyszałam, że nie da się nic z nim zrobić, ale moje zdolności w jęczeniu są jak widać ogromne (co zapewne znaczy, że ludzkość jest zdolna do wielkich czynów byle tylko się mnie pozbyć hihi) bo po długich tłumaczeniach jak sobie wyobrażam naprawę, została wykonana i ku mej radości pierścionek zyskał drugie życie w nieco tylko zmienionej postaci :-)).
18:50, koraliki-i-druciki , bransoletki i kolczyki
Link Komentarze (5) »
"Serducho"
Szkło udające lampwork ;-), srebro. Takie powalentynkowe, ale podobno miłość trwa cały czas, a nie tylko w Walentynki. Zobaczyłam w jednym sklepie internetowym to czerwone serducho, które jest wisiorkiem i postanowiłam sobie nabyć na kolczyki bo mi się czerwień spodobała. Niestety nie dokonałam bliższych oględzin i jakież było moje zdumienie po otwarciu przesyłki hihi. Mogłabym sobie li i jedynie wykonać kolczyki z tych "serduszek" gdybym miała ze trzy metry wzrostu i odpowiedniej do niego wielkości uszy. Serca były strasznie wielkie. Tak więc jedno zostalo wisiorkiem, a drugie czeka na lepsze czasy. Niestety te w kolczykach nie są identyczne, ale powiedzmy, że taka ich uroda.


18:37, koraliki-i-druciki , naszyjniki i kolczyki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lutego 2009
"Józefinki"
Długie - 10 cm - napracowałam się nieco, bo te różyczki kiedyś były bransoletką.
Ale co tam, podobają mi się :-)). Srebro, granat, kwarc.(nd.)


21:22, koraliki-i-druciki , kolczyki
Link Komentarze (4) »
"Nadal to co w pudełku"
Jeszcze jeden naszyjnik z kwarcem i innymi różnościami. Póki co ostatni, bo to chwilowo koniec kamyczków. Tym razem bez oxydy, ale jak tylko sobie sprawię pewnie jednak poczernię :-)).(nd.)


21:15, koraliki-i-druciki , korale
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 lutego 2009
"Dziękuję bardzo :-))"
Dostałam wyróżnienie od Yrsy. Link do jej bloga w folderze "Tutaj zaglądam".
Wprawdzie jak oglądam inne blogi "robótkowe" to nie czuję się specjalnie kreatywna, ale cieszę się, że moja "radosna twórczość" komuś się podoba. Z wyróżnieniem wiążą się pewne zobowiązania, które postaram się wypełnić.Na razie wyróżniam trzy blogi:
Biżuteria Zielonej
http://czarciepsoty.blog.onet.pl
http://kobietaiszycie.blox.pl/html20:03, koraliki-i-druciki
Link Komentarze (3) »
niedziela, 08 lutego 2009
"To co miałam w pudełku :-))"
Moje pierwsze coś z oxydą. Różne kamyczki i srebro. Zrobiłam najpierw z białego srebra, ale zupełnie mi się nie podobało. Kasia się podzieliła "czernidłem" i oto jest.(nd.)


18:47, koraliki-i-druciki , naszyjniki i kolczyki
Link Komentarze (1) »
"Liść w nowej szacie"
Jakiś czas temu pokazywałam ten liść wykorzystany w innym naszyjniku, ale jak człowiek może sobie sam coś zrobić to kombinuje. Pewnie będą zwolennicy poprzedniej wersji, ale mi się teraz taki podoba. Pewnie to nie ostatnia wersja :-)). Srebro, granaty.


18:42, koraliki-i-druciki , korale
Link Komentarze (2) »
"Liście pod śniegiem"
To nadal to co wyjrzało spod śniegu :-)). Srebro, jaspis, kwarc.(nd.)Bożenka już ma kolczyki, a na imieniny dostanie wisiorek :-)).


18:37, koraliki-i-druciki , naszyjniki i kolczyki
Link Dodaj komentarz »
"Po zimie"
Kolczyki kolorystycznie jak dzisiejsze podwórko pod balkonem. Śnieg stopniał, widać ziemię i coś w rodzaju trawy :-)). Srebro, lawa, kwarc, drewno. Długie i dyndające.


18:30, koraliki-i-druciki , kolczyki
Link Komentarze (1) »